Юридичний словник-довідник

Приватизація земель — передача земельних ділянок із власності держави у власність фізичних і юридичних осіб. П, з. в Україні почалася в 1992 р. з прийняттям 13 березня 1992 р. нової редакції Земельного кодексу України. Юридичною базою П. з. крім Земельного кодексу є також Декрет Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок», Укази Президента України «Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва», «Про приватизацію автозаправних станцій, що реалізують паливно-мастильні матеріали виключно населенню», «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва». II. з. здійснюється за плату і безплатно. Безплатно у встановлених законом розмірах приватизуються земельні ділянки громадян, надані їм у користування для: ведення особистого підсобного господарства; будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка); садівництва; гаражного і дачного будівництва; ведення селянського (фермерського) господарства в розмірі земельної частки (паю). Безоплатно приватизуються також земельні ділянки, які передаються у колективну власність колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств. В усіх інших випадках П. з. здійснюється за плату. Значна частина земельного фонду України приватизації не підлягає.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.