Юридичний словник-довідник

Приватне обвинувачення — особлива форма обвинувачення; має місце в кримінальних справах, що порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого і підлягають закриттю за примиренням потерпілого з обвинуваченим. Обвинувачення в таких випадках підтримує в суді потерпілий особисто (або через свого представника), і тому воно має назву «приватного». До справ П. о. належать справи про умисне легке тілесне ушкодження, побої, образу, наклеп без обтяжуючих ознак, самоуправство, яким заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян. Справи П. о. порушуються суддею. Дізнання і попереднє слідство у цих справах не проводяться. Закриття справи за примиренням потерпілого з обвинуваченим може статися лише до того, як суд піде в нарадчу кімнату для постановлення вироку (ст. 27 КПК). У випадках, коли цього вимагає охорона державного або громадського інтересу чи прав громадян, прокурор має право у будь-який момент вступити в справу П. о. і підтримати обвинувачення. Це не позбавляє потерпілого права підтримувати обвинувачення, але виключає можливість закриття справи за примиренням його з обвинуваченим.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.