Юридичний словник-довідник

Призначення пенсій — здійснюється за заявою громадян. Працюючі громадяни подають заяву про П. п. за місцем роботи, а непрацюючі — до районного (міського) відділу соціального захисту населення за місцем проживання. Пенсії призначаються районними (міськими) відділами соціального захисту населення. Документи про П. п. розглядаються не пізніш як за 10 днів від дня надходження їх. Повідомлення про відмову в П. п. із зазначенням причин відмови та порядку оскарження відділ соціального захисту населення видає або надсилає підприємству, організації чи заявникові не пізніш як через 5 днів після винесення відповідного рішення. Пенсія призначається від дня звернення за нею, крім випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку, а саме: пенсії за віком та в разі інвалідності — від дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців від дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності; пенсії у разі втрати годувальника призначаються від дня виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед зверненням за пенсією (ст. ст. 80-83 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.