Юридичний словник-довідник

Прикордонна смуга — смуга в межах прилеглих до кордону України територій селищних і сільських Рад народних депутатів, але не менша за ширину смуги від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд і не більша п'яти кілометрів від лінії державного кордону. На окремих ділянках за розпорядженням Кабінету Міністрів України може бути встановлена інша ширина П. с. У П. с. не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення. Порядок користування П. с. визначається Загальними правилами прикордонного режиму, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 12.V.1994. Відповідно до цих правил громадяни, які в'їжджають у П. с. або перебувають у ній, повинні мати при собі документи, які посвідчують їх особу і підтверджують необхідність в'їзду у П. с. (перебування у П. с.), та пред'являти ці документи на вимогу спеціально уповноважених осіб Прикордонних військ і органів внутрішніх справ. Капітанам морських і річкових суден, власникам маломірних плавзасобів, командирам літаків, начальникам поїздів і провідникам вагонів, водіям транспортних засобів забороняється провезеній (підвезення у П. с. і завезення), а також вивезення з П. с. осіб, які не мають на це необхідних документів. Керівники підприємств, установ і організацій та громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, зобов'язані не пізніш як за 24 години повідомити відповідні підрозділи Прикордонних військ про час і місце проведення та, характер сільськогосподарських та інших робіт. Передбачені також інші обмеження господарської діяльності, мисливства, рибальства та відпочинку громадян у межах П. с. Щоб запобігти занесенню в Україну заразних хвороб тварин, безпосередньо вздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій забороняється утримання і випасання худоби.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.