Юридичний словник-довідник

Причини злочинності — так звичайно називають фактори (чинники), які сприяють скоєнню злочинів. Знання П. з. необхідне для попередження злочинів і є найоптимальнішою формою боротьби з ними. Розуміння П. з. впливає на характер кримінального законодавства. Досі не існує такого пояснення П. з., на основі якого можна було б створити ефективну методику викорінення злочинних проявів. Тому головним у боротьбі з ними залишається поки що застосування кримінального покарання до осіб, що скоїли злочини. Нині українські кримінологи розробляють гіпотезу, згідно з якою докорінною причиною злочинів є формування у людини за певних обставин особливого стану волі — сваволі, а інші чинники (недоліки етичного виховання у сім'ї і школі, упущення в роботі державних органів, що провадять боротьбу із злочинністю, психічні вади, загострення соціальних проблем та ін.) виконують криміногенну роль лише за наявності цього стану. Отже, радикальним засобом у боротьбі із злочинністю відповідно до цього положення має бути такий спосіб життя людей, який протидіяв би формуванню у них сваволі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.