Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Прогалина у праві — відсутність нормативно-правової регламентації певної групи суспільних відносин у сфері правового регулювання. На першій стадії правозастосувальної діяльності іноді не вдається знайти юридичну норму, розраховану саме на конкретний життєвий випадок лише тому, що її взагалі бракує у певній системі права, в законодавстві (хоча справа, яку слід вирішити, знаходиться у сфері дії принципів цієї правової системи). Виникає ситуація, яку саме і відображає поняття П. у п. Звичайним шляхом усунення («заповнення») П. у п. є встановлення компетентним правотворчим органом потрібної юридичної норми, якої бракує у законодавстві. Проте ще до цього правозастосувальному органу в ряді випадків надається змога «заповнити» П. у п. і прийняти правозастосувальне рішення, скориставшись одним із двох засобів, вироблених юридичною практикою й легалізованих законодавством. Йдеться про аналогію закону і аналогію права. Аналогія закону — це вирішення справи (за наявності П. у п.) на основі правової норми, яка регулює найбільш подібні суспільні відносини. Аналогія права — це вирішення справи (за наявності П у. п. і відсутності аналогічної правової норми) на основі принципів відповідної галузі права або даної системи права в цілому. В Україні вдаватися до аналогії закону чи до аналогії права офіційно заборонено при застосуванні норм особливої частини кримінального права та норм про адміністративну відповідальність. В усіх інших випадках правозастосувальної діяльності вирішення справ за аналогією можливе, а щодо тих галузей, де воно прямо передбачене законом (цивільне право, цивільний процес),— необхідне.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.