Юридичний словник-довідник

Прогул — відсутність працівника на роботі протягом усього робочого дня або більше трьох годин безперервно чи сумарно протягом робочого дня без поважних причин (наприклад, у зв'язку з направленням до медвитверезника, самовільне використання без погодження з власником або уповноваженим ним органом днів відгулів, чергової відпустки, залишення роботи до закінчення строку трудового договору або строку, протягом якого працівник зобов'язаний працювати за призначенням після закінчення вищого навчального закладу, залишення роботи без письмового попередження працівником власника або уповноваженого ним органу про звільнення або до закінчення встановленого двотижневого строку попередження без згоди власника чи уповноваженого ним органу). П. вважається також і нез'явлення без поважних причин на роботу, на яку працівник був переведений відповідно до законодавства (у зв'язку з виробничою необхідністю чи простоєм). Невихід працівника на роботу у зв'язку з незаконним переведенням не можна вважати П. без поважних причин. Працівник, який відмовився від переведення на легшу роботу за станом здоров'я відповідно до медичного висновку, не може бути звільнений за П. (п. 4 ст. 40 КЗпП України). За П. до працівника може бути застосовано таке дисциплінарне стягнення,як догана або звільнення з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу згідно з п. 4 ст. 40 КЗпП України. Крім дисциплінарного стягнення працівник за П. позбавляється премії, передбаченої системою оплати праці, винагороди за підсумками роботи за рік (постанова Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6.XI.1992).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.