Юридичний словник-довідник

Прокурорський нагляд в УРСР — вперше запроваджений у республіці відповідно до прийнятого 28.VI.1922 ВУЦВК «Положення про прокурорський нагляд». Тоді ж з метою нагляду за дотриманням законів та в інтересах організації боротьби із злочинністю у складі Наркомюсту УРСР було створено державну прокуратуру. На неї покладалися такі завдання: а) здійснення від імені держави нагляду за законністю дій усіх органів влади, господарських установ, громадських і приватних організацій і приватних осіб шляхом порушення кримінального переслідування винних та опротестування постанов, прийнятих із порушенням закону; б) безпосередній нагляд за діяльністю органів дізнання і слідства із розкриття злочинів, а також за діяльністю органів Державного політичного управління УРСР; в) підтримання обвинувачення на суді; г) участь у цивільному процесі; д) нагляд за правильністю утримання заарештованого під вартою. У 1933 р. була утворена Прокуратура СРСР. З цього часу Прокуратура УРСР увійшла до союзної прокурорської системи і перебувала в ній до здобуття Україною незалежності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.