Юридичний словник-довідник

Прострочення кредитора — відмова у належному виконанні (наприклад, неприйняття боргу у встановлений строк) або вчиненні дій, без яких боржник не в змозі виконати своє зобов'язання (наприклад, ненадання транспортних засобів для вивезення вантажу). Наслідки П. к. передбачені ст. 215 Цив. К. Боржник має право на відшкодування збитків, завданих простроченням. Кредитор несе відповідальність за наявності його вини в простроченні, причому ця вина презумується: кредитор вважається винним, доки не доведе свою невинність. Кредитор несе відповідальність і в тому разі, коли є вина в простроченні третіх осіб, на яких за законом або дорученням кредитора було покладено виконання. З моменту П. к. боржник не відповідає за подальшу неможливість виконання зобов'язання, що від нього не залежить. Після закінчення П. к. боржник відповідає на загальних підставах. Якщо П. к. має місце за грошовим зобов'язанням, то це звільняє боржника від сплати процентів за час прострочення, проте не звільняє його від виконання свого обов'язку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.