Юридичний словник-довідник

Протокол слідчої дії — документ, що його склав слідчий (особа, яка проводить дізнання) за належною формою про проведення ним певної слідчої дії, про її зміст і наслідки. Такими діями, спрямованими на виявлення, закріплення, вилучення, перевірку та дослідження доказів, є: допит, очна ставка, обшук, виїмка, огляд, пред'явлення для впізнання тощо. Загальний порядок складання П. с. д. викладений у ст. 85 КПК, конкретизується у статтях КПК про проведення відповідної слідчої дії. Факти, зафіксовані П. с. д., є одним із джерел доказів. П. с. д. складають під час чи одразу після проведення слідчої дії. У протоколі зазначають: місце і дату його складання; посади і прізвища осіб, які брали участь у проведенні слідчої дії; адреси цих осіб; роз'яснення їхніх прав і обов'язків; зміст проведеної слідчої дії; час її початку та закінчення; всі істотні для справи обставини, виявлені при виконанні слідчої дії. Якщо застосовувалися науково-технічні засоби (фотографування, звукозапис, відеозапис, плани, схеми, зліпки тощо), то відомості про це додаються до протоколу. П. с. д. зачитується всім особам, що брали участь у проведенні слідчої дії, і підписується ними. Ці особи можуть ознайомитися з протоколом особисто. Коли особа, яка брала участь у слідчій дії, відмовилася підписати протокол, це зазначається у протоколі і стверджується підписом особи, яка проводила слідчу дію.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.