Юридичний словник-довідник

Районна Рада народних депутатів — представницький орган державної влади у районі. Кількісний склад районної Ради визначає сама Рада відповідно до Закону України «Про вибори депутатів і голів сільських, селищних, районних, міських, районних у містах, обласних Рад». Очолює P. Р. н. д. голова, якого обирає безпосередньо населення району і який за посадою є головою районної державної адміністрації. Районна Рада у межах своєї компетенції вирішує основні питання місцевого життя, виходячи з інтересів громадян, які проживають на її території, державних інтересів та власної фінансово-економічної бази. Як представницький орган P. Р. н. д. здійснює свої повноваження на сесіях, на яких розглядаються і вирішуються найважливіші питання, віднесені законодавством України до відання районних Рад. У межах своєї компетенції приймає рішення, обов'язкові для виконання її органами, підприємствами (об'єднаннями), організаціями і установами, а також громадянами. Рішення Р. Р. н. д., які суперечать законодавству або прийняті з порушенням передбаченої процедури, скасовує Верховна Рада України. Повноваження районної Ради можуть бути достроково припинені Верховною Радою України у разі, якщо діяльність її суперечить Конституції України і законам України, прийняті рішення спрямовані на порушення територіальної цілісності України, самочинну зміну її державно-територіального устрою, або якщо вона не може протягом двох місяців провести пленарне засідання чи утворити свої виконавчі органи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.