Юридичний словник-довідник

Районний (міський) суд — основна ланка судової системи загальних судів України. Утворюється в районі, місті (крім міст районного підпорядкування). Судді Р. (м.) с. призначаються Президентом України за поданням Міністерства юстиції України, погодженим з Верховним Судом України, строком на 10 років. Судді, які вперше пройшли конкурсний відбір, призначаються на 5 років. До складу Р. (м.) с. залежно від обсягу роботи може бути призначено кількох або одного суддю. Р. (м.) с. розглядає всі цивільні і кримінальні справи, крім тих, що віднесені законом до відання інших судів. У випадках, передбачених законом, Р. (м.) с. розглядає справи про адміністративні правопорушення. У цілому Р. (м.) с. розглядають понад 90 відсотків усіх судових справ. При розгляді справ Р. (м.) с. керується чинним законодавством і здійснює свою процесуальну діяльність відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України та інших відповідних актів. На Р. (м.) с. поширюється дія Закону про судоустрій України. Р. (м.) с. складається з голови суду, його заступника, судових виконавців, секретарів тощо. Голова Р. (м.) с. головує в судових засіданнях, призначає суддів як головуючих у судових засіданнях, розподіляє інші обов'язки між суддями; веде особистий прийом громадян, організовує роботу щодо прийому громадян і розгляду заяв і пропозицій; керує вивченням і узагальненням судової практики та веденням судової статистики; представляє до призначення судових виконавців і організовує їхню роботу; організовує роботу щодо підвищення кваліфікації працівників суду, а також здійснює інші повноваження, надані йому законом. Якщо до Р. (м.) с. призначено одного суддю, він здійснює повноваження голови суду. Судові справи в Р. (м.) с. у передбачених законом випадках розглядають судді одноособово або колегіально у складі трьох професійних суддів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.