Методи та прийоми емоційного налаштування на урок - Навчально-методичний посібник - Л.В.Коваленко 2014

Розділ І
Дихальні вправи

«Коли дихання нерівне, мозок неспокійний. Коли дихання спокійне, мозок також спокійний».

Дихання надзвичайно важливе для життя. Навчитися правильно дихати означає не тільки виробити в собі вміння впливати на стан розуму і духу, але і значне підвищення енергетичного рівня. Практика правильного дихання повністю наповнює тіло киснем і заряджає енергією кожну клітинку організму, вона може підтримувати організм у стані високої життєвої активності.

«Правильно дихати — означає правильно жити». Глибоке дихання підтримує прекрасний стан духу і тіла. Видатні атлети застосовують дихальні вправи для повного розслаблення і досягнення піку своєї форми на найбільш відповідальних змаганнях. Актори, професійні співаки і диктори настроюються за лаштунками або «за кадром» на виступи за допомогою дихальної гімнастики. Учитель за допомогою дихальних вправ може налаштувати учнів на урок, доречно використовувати цей прийом перед уроками виразного читання.

«Напни вітрила»

Учні спочатку набирають повні легені повітря, а потім повільно випускають його, уявляючи, що напинають вітрила.

«Трубач»

Сидячи, кисті рук затиснути в трубочку, підняти догори. Повільно видихаючи, голосно промовляти «п-ф-ф-ф». Повторити 4-5 разів.

«Півень»

Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Піднести руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, промовляти «Ку-ку-рі-ку». Повторити 5-6 разів.

«Кулька»

Запропонувати учням уявити, що в животику у них надувна кулька. Вдих носом - кулька надувається і становиться велика-велика. Живот випинається. Видих - кулька здувається із звуком -с-, -з- або -ш-.

«Вітер»

Як шумить вітер? А ось так! Вдих носом. Видих ротом, долоні торкаються ротика і дитина без голосу вимовляє "звук індіанця" - це шумить вітер. Вправу слід повторити 3-4 рази.

«Мильні бульбашки»

Ця вправа виконується так: вдих відбувається носиком, а видих через рот, де губи складені в трубочку. Мильна бульбашка виходить дуже красивою і великою.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити