Соціологія короткий енциклопедичний словник

ЕТНОСОЦІОЛОГІЯ — наука, яка досліджує параметри соціальної структури народів (у етнічному, а не політ, значенні терміна), вагомі явища культури різних етносів, взаємообумовленість змін у культурі, зокрема, у мові, побуті, етнічних орієнтаціях, закономірності й особливості міжетнічних взаємин. Одним із головних завдань Е. є з'ясування механізму відтворення етнічних явищ, їхньої взаємодії з сусп. явищами того чи іншого соціального організму. Е. як окрема галузь соціол. знань почала формуватися у 20 — 30-х рр. XX ст. у Німеччині та США. На території колишнього СРСР вона виокремлюється в 60 - 70-х рр., що пов'язано з усвідомленням необхідності адекватного проникнення у сутність сусп. явищ, зміст яких значною мірою визначався етнічною специфікою країни чи її окремих регіонів.

В Україні Е. як наука формується, починаючи з кінця 80-х рр. й зосереджує увагу на дослідженнях поліетнічного характеру укр. суспільства, статусу укр. етносу й етнічних меншин, процесів у їхньому середовищі та їхньої взаємодії. Основними наук, осередками, в яких формуються теорет. засади Е. та здійснюються етносоціол. дослідження, є Центр етносоціол. та етнополіт. досліджень Ін-ту соціології HAH України, відділ етносоціології Ін-ту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського HAH України, відділ у Ін-ті філос. HAH України. У Київському нац. ун-ті ім. Т. Шевченка та у Міжнар. Соломоновому ун-ті (м. Київ) читається спецкурс "Етносоціологія".


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.