Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Соціологія короткий енциклопедичний словник

ЗАХАРЧЕНКО Марко Васильович (01.01.1938, с. Дідівщина Фастівського р-ну Київської обл.) — укр. соціолог. В 1960 р. закінчив філос. відділення історико-філос. ф-ту Київського держ. ун-ту ім. Т. Г. Шевченка. Канд. філос. наук (1967), доцент (1972), проф. (1997). Нагороджений знаком "Відмінник освіти України" (1998).

Працював учителем (1961), лаборантом соціол. лабораторії Київського держ. ун-ту ім. Т. Г. Шевченка (1962). Після закінчення аспірантури при ун-ті з 1965 р. отримав посади асистента, ст. викладача, доцента каф. філософії природничих ф-тів КДУ, каф. істор. матеріалізму. З 1979 р.доц. каф. соціології відділення соціології філос. ф-ту, з 1997 р. — проф. кафедри теорії та історії соціології ф-ту соціології та психології Київського нац. ун-ту ім. Т. Шевченка.

Наук. — досліди, діяльність пов'язана з розробкою проблематики методології соціол. досліджень, заг. соціол. теорії та історії соціології, з 90-х рр. займається питаннями теорії й практики ретроспективної соціології, теорет. реконструювання та моделювання соцієтальних та соціокультурних процесів і явищ в історії укр. суспільства.

Має понад 90 публікацій, у т.ч. 7 індивідуальних та колективних моногр. Автор двох перших в Україні навч. посібників з історії соціології та історії соціол. думки України.

Тв.: Історія соціології: від античності до поч. XX ст. К., 1993 (співавт. Погорілий О.І.); Соціологічна думка України. К., 1996 (співавт. Бурлачук К.); Соціологія: Матеріали до лекційного курсу. К., 1996 (співавт.).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.