Соціологія короткий енциклопедичний словник

ЗМІННА ДИХОТОМІЧНА — номінальна змінна, що може набувати одне з двох можливих значень.

Найчастіше значення З. д. кодуються числами 0 та 1. Інколи є сенс перетворити деяку якісну змінну, яка має кілька можливих значень, на кілька (за кількістю категорій якісної змінної) З. д., що набувають значення 1, якщо об'єкт належить до відповідної категорії, і 0 — якщо не належить. Такі З. д. часто наз. фіктивними (dummy), вони інтерпретуються як імовірності належності об'єктів до відповідної категорії. Напр., змінна "родинний стан" (із значеннями 1 — "одружений (заміжня)", 2 — неодружений (незаміжня)", 3 — "розлучений (розлучена)", 4 — "вдівець (вдова)") може бути подана як такі чотири З. д. — "одружений (заміжня)" "неодружений (незаміжня)", "розлучений (розлучена)" та "вдівець (вдова)", що приймають одне з двох можливих значень 0 — "ні" та 1 — "так".

Див. Змінна, Вимірювання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.