Соціологія короткий енциклопедичний словник

АНТОНОВИЧ Володимир Боніфатійович (30. 01. 1834, с. Махнівка на Київщині - 21.03.1908, Київ) — відомий укр. історик, археограф, археолог, проф. історії Київського ун-ту. Представник народницької школи в укр. історіографії. Для становлення укр. етносоціології мають велике значення його роздуми про нац. тип. У розумінні А. нація — це "група людей, рідних і близьких між собою натурою, хистом, вдачею, дотепністю, вдатністю, темпераментом". Прикмети нації є як такими, що "сама природа людей наділила", так і набутими рисами в процесі істор. і культур, розвитку. Останні постають на ґрунті перших. Вони визначають характер народу, його суспільність, політ, стан і, зрештою, його здатність до розвитку.

Вважав, що для укр. асоціацій (чумацтво, рибальство, чабанство) характерна рівноправність їх членів, що якісно різнить їх від аналогічних рос. Політ, ідеалом укр. нац. типу є правда, громадська правдивість, рівноправність. "Такий ідеал вбачається в стародавньому вічі, в козацькій раді, в Запоріжжі, де члени мали повну волю і рівноправність — всі були однакові й рівні". Натомість росіяни розвинули в своєму істор. житті принцип авторитету і монархічної влади, а поляки — принцип аристократизму. Культура не в змозі знищити природжених якостей, її мета — сприяти розвитку позитивних нац. рис. А. вважав, що такою позитивною рисою українців є етичний критерій. "Українець — русин вважає за етичне все те, що справедливо". Важливість цієї нац. прикмети пояснюється роллю етики в сусп. житті, адже "се одна з найголовніших заснов людського життя, поводження і на останку добробуту".


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.