Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Соціологія короткий енциклопедичний словник

ЛЮДСЬКИХ ВІДНОСИН ТЕОРІЯ — напрям заг. теорії соціального управління, що виник на поч. 20-х рр. у амер. емпіричній соціології. Основоположником Л. в. т. вважається Е. Мейо, який, вивчаючи чинники підвищення продуктивності праці, відкрив існування неформальних стосунків та неформального лідерства в малих соціальних групах (хоторнський експеримент). "Людський чинник" відтоді став розглядатися наріжним каменем теорій менеджменту. Людино, за цією теорією, розглядається не тільки як виробник, робоча сила, що керується матеріальною зацікавленістю, а і як особистість, що в спільній праці покладається на колективні інтереси, добрі міжособистісні стосунки, сприятливу морально-психол. атмосферу, вдоволення своєю працею, має зацікавленість у моральних стимулах до неї. Далі ця теорія набула розвитку у працях Ф. Ротлісбергера, У. Мура, Т. Уайтхеда, Ж. Фрідмана. Була поширена в рад. соціології праці, хоча офіційно критикувалась як доктрина "наук, витискування поту". Концептуальними засадами Л. в. т. є людський чинник у структурі малих неформальних груп, механізми їх функціонування, стимули спільної діяльності. Звідси випливає аналіз взаємин людини і групи, структури мотивації поведінки, ціннісних орієнтацій окремих індивідів у процесі спільної трудової діяльності, латентних чинників ефективної роботи трудових колективів тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.