Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Соціологія короткий енциклопедичний словник

ПРОШАРОК СОЦІАЛЬНИЙ — сукупність індивідів, котрі мають загалом однаковий соціальний статус, що забезпечує їм приблизно рівний доступ до системи благ; більш-менш стійкі у часі утворення, одні з яких, залежно від істор., культурних і соціально-екон. обставин існують упродовж досить тривалого періоду, інші динамічно виникають і зникають, формуються і розпадаються.

Згідно з М. Вебером інколи виділяють П. с. на основі однієї ознаки, зараховуючи її носіїв до спільної для них сукупності, напр., рівнем матеріального добробуту (статусом в екон. порядку), чи за місцем у розподілі влади (статусом у політ, порядку), чи за рівнем отримуваної шани, поваги, престижу (статусом у соціальному порядку). Проте в сучасній соціол. літературі критеріями розрізнення П. с. є також: тип трудової поведінки; складність виконуваної праці; рівень освіти; рівень кваліфікації; особливості проведення вільного часу; соціальні цінності, орієнтації та настанови; ставлення до найважливіших подій у країні та за кордоном; участь у соціальних, організаційних та технол. нововведеннях; міра участі у сусп. та громадському житті; поінформованість і громадянська компетентність; політ, симпатії тощо. Іноді в соціології вдаються до емпіричного "конструювання" П. с. за допомогою кількох ознак, що доповнюють одна одну. У 70-х рр, методику виокремлення страт у соціол. дослідженні було розроблено під кер. О. І. Шкаратана.

Індивіди, які мають спільну ознаку, можуть бути носіями об'єктивних інтересі« та потреб, більш-менш повно усвідомлювати їх, а отже, певною мірою бути готовими і здатними включатися у соціальні та політ, процеси, висуваючи вимоги, очікуючи задоволення своїх нагальних потреб. Чи відбуватиметься усе саме так, залежить від низки чинників особистісного та надособистісного порядків.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.