Соціологія короткий енциклопедичний словник - 2020


РАДЯНСЬКА СОЦІОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ (РСА)

РАДЯНСЬКА СОЦІОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ (РСА) — громадська наук, організація, яка об'єднувала колективи і окремих осіб, котрі працювали в галузі соціології. Діяла в СРСР з 1958 до 1991 рр. Заснована для сприяння розвитку соціол. досліджень, використання їх результатів у соціальній практиці. Значну увагу РСА приділяла організації підготовки соціол. кадрів, формуванню служб соціального розвитку на підприємствах і в органах управління, удосконаленню соціальної статистики.

РСА вирішувала й інші важливі питання: координація діяльності членів асоціації, концентрація їх зусиль на перспективних напрямах досліджень, організація міжвідомчих тимчасових наук, колективів для розробки актуальних теорет. і прикладних проблем; сприяння формуванню мережі банків соціол. даних, консультативних соціол. центрів, інших соціол. організацій; розповсюдження методичної документації, надання різнобічної допомоги соціологам — виробничникам; інформування членів асоціації про зміст і результати соціол. досліджень у СРСР і за кордоном; розвиток міжнар. наук, зв'язків — сприяння обміну бібліографічною інформацією із закордонними соціол. центрами, проведення міжнар. соціол. семінарів і конференцій.

У 1990 р. у складі РСА було 20 регіональних відділень, які об'єднували 6000 індивідуальних і 1300 колективних членів. Кооперація і координація діяльності соціологів — членів асоціації здійснювалася 29 наук.-дослідн. секціями, що репрезентували основні напрями соціол. досліджень у СРСР.

Після розвалу СРСР і саморозпуску РСА на базі її регіональних відділень виникли нац. соціол. асоціації незалежних держав (Див. Соціологічна асоціація України).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити