Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Соціологія короткий енциклопедичний словник

СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ — виклад основних положень діяльності соціальних інституцій, політ, партій чи організацій на певну перспективу. Серед них розрізняють програми — максимум і програми — мінімум. Перші визначають кінцеву мету, заг. завдання, показують головні шляхи їх вирішення і дають теорет. обґрунтування принципів і методів діяльності. Другі являють собою перелік найближчих завдань і вимог, визначають конкретні плани діяльності для досягнення кінцевої мети. Суб'єктами соціального програмування виступають органи держ. управління різних рівнів.

Соціальні програми є органічною частиною держ. планів і забезпечують орієнтацію на вирішення найбільш актуальних екон., соціальних і політ, проблем. їх розробка ведеться на основі назрілих і перспективних цілей соціального розвитку суспільства і передбачає здійснення як через перспективне планування, так і шляхом подальшої конкретизації на стадіях середньострокового і поточного планування. Соціальні програми іноді прямо включаються як самостійні розділи в довгострокові плани екон. розвитку держави.

С. п. були поширені в умовах централізованої економіки колишнього СРСР. їх головним суб'єктом була

КПРС, яка визначала на своїх з'їздах програми — максимум — основні теорет. директивні орієнтації, спрямовані на вирішення пріоритетних екон., соціальних і політ, завдань сусп. розвитку. Жодна з них, проте, не була виконана повністю, а деякі — навіть частково, і мали значення лише як ідеол. документи стратегічного характеру.

Процеси радикального реформування укр. суспільства із здобуттям Україною незалежності зумовили істотні перетворення в її політ, системі, правових відносинах, у сфері культури тощо. Усе це потребує розробки нових С. п. Проте їх створення гальмується суперечливими інтересами різних політ, сил, представлених як у законодавчій, так і у виконавчій гілках влади. На сьогодні запропоновані лише окремі концепції екон., культурного та гуманітарного розвитку України, які до того ж неоднозначно сприймаються в суспільстві та владними структурами і не є обов'язковими до виконання.

Створення нових ефективних С. п. — актуальне завдання. Вони мають значний конструктивний потенціал, бо націлюють відповідні соціальні інституції, держ. органи і трудові колективи на виконання у визначений термін комплексу певних, погоджених між собою держ. завдань.

Цільова С. п. за своїм методол. статусом може бути важливим директивним плановим документом, котрий містить взаємопов'язаний за ресурсами, виконавцями і термінами комплекс соціально-екон., наук.-дослідних і організаційно-управлінських заходів, що забезпечують найбільш ефективне і вчасне вирішення заг. держ. соціальних проблем. Проте перехід підприємств на нові форми господарювання, їх децентралізація, гострий дефіцит матеріальних ресурсів та розбалансування н. г., замовлень поки що не дають змоги створити і реалізувати великі потенційні можливості цільових комплексних програм для досягнення пріоритетних нац. цілей.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.