Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Соціологія короткий енциклопедичний словник

СОЦІОГРАМА — засіб зображення структури міжособистісних взаємин у малій соціальній групі. Звичайно застосовується для зображення даних, отриманих за допомогою соціометричного опитування (див. Соціометрія). С., що відображає відповіді всіх членів групи на соціометричне запитання, — це малюнок, на якому члени групи зображені точками, а їх вибори — стрілками, які направлені від того, хто обирає, до того, кого обрали. С. відповідає соціоматриця: на перехресті і-го рядка та і-го стовпчика вміщують і, якщо і-й член групи обрав і-го за певним критерієм, на якому побудоване дане соціометричне запитання (тобто в С. має бути стрілка в напрямку від точки з номером і до точки з номером і), або 0, якщо такий вибір не відбувся.

З т. з. математики С. є орієнтованим графом, і тому доречне застосування до нього відповідної матем. теорії графів. Існує кілька різновидів С. Це, напр., концентрична С. чи "мішень" (члени групи розміщені в межах кола, яке відповідає їх соціометричному статусу, — чим вищий статус, тим ближче до центру знаходиться відповідна точка); локограма (члени групи розміщуються на кресленні, яке відображає в масштабі певне помешкання та реальні місця в ньому всіх членів групи - учнів за партами в школі, виробників на робочих місцях на заводі, футболістів на певних ділянках поля, різних для плану атаки та оборони тощо); зважена С. (на стрілці зображують інтенсивності, напр., симпатій) тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.