Соціологія короткий енциклопедичний словник - 2020


ВОВКАНИЧ Степан

ВОВКАНИЧ Степан Йосипович (10.03.1936, на Львівщині ) — д-р соціол. наук. проф. Закінчив у 1958 р. Харківський гірничий їн-т і в 1969 р. екон. ф-т Львівського держ. ун-ту їм. І. Франка. Зав. відділу соціол. досліджень Ін-ту регіональних досліджень HAH України, в якому працює з 1966 р, В 1975 р. захистив канд., а в 1992 р. - д-р. дис.

Впродовж 30 рр. досліджував соціально — екон,, соціол., інформаційні та соціально-психол. проблеми наук.-техн. розвитку. Основний предмет дослідження — пошук найбільш ефективних форм підвищення та використання інтелектуального потенціалу як рушійної сили сусп. розвитку Останніми роками розробляє соціол. теорію еліт, зокрема, проблеми формування нац. еліти України, активізації її соціальної ролі в державотворенні та націотворенні. Має близько 200 наук, праць, автор та співавтор понад 10 моногр. Член-кор. Укр. академії інформатики та дійсний член Папської академії соціальних наук. Одночасно з наук, та пед. роботою веде активну громадсько-політ. діяльність.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити