Соціологія: загальний курс. Навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти України

ЧАСТИНА ПЕРША.

 

СОЦІОЛОГІЯ ЯК НАУКА

 

Сьогодні склалась ситуація, коли соціологія, за умов наявності певних наукових визначень спеціалістами, має чимало псевдонаукових і навіть побутових значень, які в певній мірі розмивають межі цього поняття, і тоді все, що відноситься до вивчення суспільства, зокрема, громадянського суспільства, називають загальним словом "соціологія", хоча зрозуміло, що суспільство вивчається не лише соціологією, але й цілим комплексом соціальних наук — соціальною філософією, політологією, історією, політекономією та ін. Отже, постає необхідність пошуку чіткої відповіді на питання, що таке соціологія як наука, який її предмет, які її функції і місце в системі суспільних наук. Збагнути їх чисто логічним шляхом, виходячи лише із сучасного стану соціології, видається неможливим. Саме тому ознайомлення з об'єктивними основами витоків і етапів історичного розвитку західної і вітчизняної соціологічної думки, з основними теоретичними школами і напрямами сучасної соціології є, на наш погляд, необхідною умовою проникнення в її сутність, в головні соціологічні парадигми.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.