ДПА 4 клас - ВІДПОВІДІ до «Орієнтовних контрольних робіт за курс початкової школи»

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Контрольна робота з літературного читання

Варіант 19

1. Прочитай уважно текст «Урок».

Часто в розмовах можна почути приказку: сивий, як лунь. Але, мабуть, не всі знають, що воно таке — сивий лунь. Не знав цього і я, хоча не раз і не два чув ту приказку.

Згодом я вичитав, що лунь — це хижий птах. Є їх кілька видів: польовий, степовий, болотяний і луговий. Та назва «сивий» найбільше пасує до польового луня. Старий самець має попелясто-сірі крила й спину, білу голівку, майже білий живіт.

Навчившись відрізнити луня від інших птахів, я почав спостерігати, як він полює. І ось що помітив: він завжди вилітає в один і той же час і дотримується облюбованого маршруту...

2. Який хижий птах зацікавив оповідача?

■ А польовий лунь

□ Б степовий орел

□ В яструб

3. За чим спостерігав оповідач на лузі?

□ А як лунь змахує крилами

■ Б як луні навчали молодих птахів ловити здобич

□ В яке забарвлення пір'я в лунів

4. Допиши речення.

Здобиччю для лунів можуть стати миші, ящірки, дрібні пташки.

5. Поєднай стрілочкою частини прислів'я, яке найточніше висвітлює головну думку твору.

6. Запропонуй свій варіант заголовка до цього твору. Обгрунтуй свій вибір. У творі Гната Майстренка «Урок» йдеться про те, як польові луні навчають молодих птахів ловити здобич. Для цього вони терпляче й наполегливо тренують молодих птахів. Двом молодим вдалося швидко освоїти науку, а третьому ніяк не вдавалося схопити здобич. Та суворі й ласкаві батьки зуміли навчити неповороткого птаха. Цей твір можна назвати «Наука полювання».

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити