ДПА 4 клас - ВІДПОВІДІ до «Орієнтовних контрольних робіт за курс початкової школи»

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Контрольна робота з літературного читання

Варіант 23

1. Прочитай уважно текст «Синичка й горобець».

Скінчилося літо, ночі стали холодні. Вже й ластівки відлетіли у вирій. У теплі краї. Зраділи горобці, що тепер легко буде захопити їхні гнізда, тільки їх не вистачало на всіх. Чую, галас, крик: скубтись почали, аж пір'я летить.

Один горобець був найбільш горластий, найбільш дзьобастий. Він усіх переміг і захопив найкраще гніздо над моїм вікном. Радий, веселий: тепер буде куди сховатись від холоду. А надворі заходила зима. Почав уже й сніг летіти.

Горобець випурхне із гнізда. Сяде на гілку, почистить носик об кору, покрутиться, повертиться — холодно. І назад у гніздо. А воно щільно зліплене, соломою і пір'ячком вистелене. Ніякий тобі мороз не страшний. Тільки їсти нічого, горобець і бурчить:

— Скрізь, скрізь, скрізь зима: ні тобі хлібця, ні тобі кашки, навіть мушки нема...

2. Познач, хто зайняв ластівчине гніздо.

■ А горобець

□ Б синичка

□ В голуб

3. Познач, чому синичка просилася у гніздо до горобця.

□ А тому що хотіла заспівати пісеньку

□ Б тому що хотіла поділитися з горобцем мушками і жучками ■ В тому що дуже змерзла

4. Допиши речення.

Горобець не пустив синичку, бо думав тільки ПРО себе.

5. З'єднай стрілочками прикметники з іменниками.

6. Чи вдалося синичці провчити горобця? Обгрунтуй свою думку.

Я вважаю, що синичці вдалося провчити горобця. Спочатку вона дорікнула, що гніздо ластівчине, а не горобине. Горобець зрозумів, що вчинив погано, проте не поспішав поступатися місцем синичці. Після бійки горобця й синички гніздечко розвалилося. Горобець залишився без житла.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити