ЗАДАЧІ З ГЕОГРАФІЇ - Лавренчук Г.М. - 2009 рік

ЗЕМЛЯ У КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

БІОСФЕРА

Біосфера – це сфера життя, оболонка Землі, населена живими організмами. Область поширення живих організмів визначає межі біосфери. За верхню межу біосфери приймають шар озону (озоновий екран), що знаходиться на висоті 20-25 км. Нижня межа проходить в літосфері і визначають її за наявністю анаеробних бактерій, які зустрічаються на різних глибинах: від кількох метрів до кількох кілометрів. Таким чином, біосфера включає в себе нижню частину атмосфери, всю гідросферу і верхню частину земної кори.

Живі організми відіграють велику роль у створенні особливого природного утворення – ґрунту, який являє собою верхній пухкий, родючий шар поверхні Землі. Основна властивість ґрунту – це родючість, яка залежить від вмісту гумусу (перегною). Грунт характеризується хімічним складом, а також вологістю та температурою. Температура ґрунту залежить від температури приземного шару повітря: влітку температура ґрунту знижується глибиною, а взимку – підвищується (крім областей вічної мерзлоти).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити