Українська мова 5-11 класи - тестові завдання - 2018 рік

Морфологія

Рекомендації до виконання тестових завдань

Числівник

1. Серед кількісних числівників виокремлюють збірні (двоє, одинадцятеро, двадцятеро) тощо. Вони відмінюються як кількісні числівники, від яких утворені. Проведіть умовну паралель зі збірними іменниками типу людство, колосся, генералітет. Вони, як і збірні числівники, виражають певну кількість як одне ціле. Обидві групи слів у структурі мають суфікси збірності.

2. Зверніть увагу на відмінювання складних за будовою числівників. У числівниках на позначення десятків (п'ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят) відмінюється лише друга частина (п'ятдесяти, шістдесяти, сімдесяти і т. д.). Ці числівники відмінюються за зразком числівників десять, двадцять, тридцять. У складних числівниках на позначення сотень (двісті, триста, чотириста, п'ятсот, шістсот, сімсот, вісімсот, дев’ятсот) відмінюються обидві частини (двохсот, трьохсот, п'ятисот і т. д.).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити