Українська мова 5-11 класи - тестові завдання - 2018 рік

Морфологія

Рекомендації до виконання тестових завдань

Неособові форми дієслова

1. Умійте відрізняти дієприкметники від прикметників дієслівного походження типу купівельний, дарчий, дратівливий, передплатний. Вивчіть суфікси, за допомогою яких творяться дієприкметники пануючий, передплачений, змужнілий, відписаний, розлитий.

2. Пам’ятайте, що деякі дієприкметники перейшли у прикметники, наприклад, лежачий, рослий, кислий, печений тощо. До речі, дієприкметники і прикметники поповнюють клас іменників: наречений, дорослий, черговий, молодий тощо. Ці іменники не належать до жодної відміни.

3. Дієприкметник та дієприслівник із залежними словами утворюють дієприкметниковий та дієприслівниковий звороти. Порівняйте пунктограми «Розділові знаки в реченні з дієприкметниковим зворотом» та «Розділові знаки в реченні з дієприслівниковим зворотом». Зверніть увагу, що наявність залежних слів у дієприкметнику, тобто дієприкметниковий зворот, впливає на правопис частки не. Наприклад: Квіти, не политі вчасно, зів’яли.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити