Українська мова 5-11 класи - тестові завдання - 2018 рік

Cинтаксис. Пунктуація

Рекомендації до виконання тестових завдань

Другорядні члени речення

1. Відрізняйте неузгоджені означення від додатків. Неузгоджені означення можна замінити узгодженими. Наприклад: Незабаром мама Хариті одужала. — Незабаром Харитина мама одужала. Тільки дідуган з бородою стоїть на галявині. — Тільки бородатий дідуган стоїть на галявині.

2. Прямий додаток означає предмет, на який повністю переходить дія, і виражається знахідним відмінком (без прийменника) при перехідному дієслові (наприклад: бережи (кого?) сина, бережи (що?) серце своє) або родовим відмінком, якщо його можна замінити знахідним (Не зрони (чого?) сльози (і сльозу). Тоня діловито наливає з бідона води (і воду). Я тобі надіслав листа (і лист)).

3. Потрібно розрізняти обставини за запитаннями (місця — де? куди? звідки?; часу — коли? з якого часу до якого часу?; причини — чому? з якої причини?; мети — навіщо? з якою метою ?; до пустовості — незважаючи на що?; способу дії — як? яким способом?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити