Українська мова 5-11 класи - тестові завдання - 2018 рік

Cинтаксис. Пунктуація

Рекомендації до виконання тестових завдань

Односкладні речення

1. Означено-особові речення — речення, в яких головний член своїм особовим закінченням вказує на 1-шу або 2-гу особу однини і множини (я, ти, ми, ви): Напиши (ти) мені, друже, листа.

2. Неозначено-особові речення (повні) потрібно відрізняти від неповних двоскладних. Наприклад: Друзі йшли додому разом. Розмовляли (хто?) дорогою про новини в школі (неповне двоскладне). В газетах писали про нові вибори (неозначено-особове речення).

3. Узагальнено-особові речення мають узагальнений зміст, це прислів’я, афоризми тощо. Наприклад: Двічі молодим не будеш.

4. Односкладні речення, хоч і мають тільки один член речення, є повними. їх потрібно відрізняти від неповних двоскладних із пропущеними членами речення. Наприклад: Інженером можна стати за п'ять років — односкладне безособове речення, повне; За п’ять років став інженером (хто?) — неповне двоскладне речення із пропущеним підметом.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити