Українська мова 5-11 класи - тестові завдання - 2018 рік

Cинтаксис. Пунктуація

Рекомендації до виконання тестових завдань

Складні синтаксичні конструкції

1. Послідовною підрядністю називається така підрядність, за якої перша підрядна частина залежить від головної, друга підрядна — від першої підрядної, що є для неї головною, третя підрядна залежить від другої підрядної, що є головною для неї, і т. д. Наприклад:

2. Однорідна супідрядність — підрядність, за якої однакові за значенням підрядні частини належать до одного члена речення або пояснюють головну частину загалом. Наприклад:

3. Неоднорідна супідрядність — підрядність, за якої декілька однакових підрядних частин належать до різних членів головної частини або декілька різних за значенням підрядних частин пояснюють головну частину загалом. Наприклад: Змалку ми б хотіли приквапити час, щоб швидше стати дорослими, на старості — уповільнити, щоб не летіли так швидко літа (В. Яворівський).

4. Підрядністю змішаного типу називається така підрядність, коли в реченні є три і більше підрядних частин, що поєднуються зв’язком послідовної підрядності та супідрядності (однорідної чи неоднорідної). Наприклад:

Друга та третя частини складного речення пов’язані супідрядним однорідним зв’язком з першою (головною), а четверта та п’ята — зв’язком послідовної підрядності щодо третьої та четвертої.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити