Фізика 8 клас збірник задач - 2016

ПЕРЕДМОВА

Пропонований посібник містить задачі для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів України. Його матеріал повністю відповідає новій програмі з фізики.

Подані в збірнику задачі розміщено за тематичними розділами. Усередині кожного розділу задачі диференційовано за трьома рівнями складності, що приблизно відповідають середньому, достатньому та високому рівням навчальних досягнень учнів. Наведено приклади розв’язування задач із належним записом. Кількість задач достатня, щоб забезпечити роботу на уроках, домашню роботу, повторення матеріалу тощо. Наявність певної кількості однотипних задач дозволяє оптимально відбирати задачі для домашніх завдань та самостійних робіт. Після багатьох параграфів наведено тести для самоперевірки (учитель може застосувати ці тести й для експрес-контролю).

До рубрики «Задачі для допитливих» увійшли задачі, які допоможуть перевірити глибину знань, отриманих учнями, і якісно підготувати їх до олімпіад з фізики. Для розв’язання задач цієї рубрики цілком достатньо знань у межах шкільної програми. Зрозуміло, що ці задачі не можна використовувати для контролю рівня навчальних досягнень.

Під час розв’язування задач учням стане у пригоді наведений наприкінці посібника додаток, який містить довідкові таблиці та математичний довідник.

Умовні позначення

Збірник має елементи, які сприятимуть більш продуктивній роботі вчителя й учнів:

— якісні задачі, що їх у більшості випадків можна розв’язувати усно;

— задачі, до яких наприкінці збірника наведено повні розв’язання;

— задачі для тих, хто вивчає фізику за поглибленою програмою.

Позначено групи однотипних задач:

— перша задача групи, яку доцільно розв’язати на уроці колективно;

— інші задачі групи, які учні за аналогією можуть розв’язувати самостійно на уроці або вдома.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити