Матеріалознавство швейного виробництва

СОРТНІСТЬ ТКАНИН

ЗМІСТ СТАНДАРТІВ З ВИЗНАЧЕННЯ СОРТУ ТКАНИН

Стандарти з визначення сортності тканин складаються з таких розділів:

I. Загальні положення.

В даному розділі стандарту вказано, які ґатунки встановлені на тканини даної групи, які показники використовуються для оцінки якості, на які групи поділені тканини залежно від їх призначення та які критерії встановлені для визначення сорту тканини. Крім того, в даному розділі приведені формули для перерахунків фактичної оцінки (або фактичної кількості) дефектів, які були виявлені на куску тканини фактичної довжини, на умовну довжину, а також значення умовних довжин кусків тканин залежно від їх ширини.

II. Оцінка фізико-механічних показників.

В даному розділі викладений порядок проведення оцінки основних фізико-механічних властивостей тканин, які підлягають контролю; перелік показників, з яких допускаються незначні відхилення для тканин 2 сорту від мінімальних норм, встановлених для тканин 1 сорту, та величини цих відхилень.

III. Оцінка дефектів зовнішнього виду.

В даному розділі викладений порядок оцінки дефектів та перелік дефектів, які не допускаються в сортних тканинах. Крім того, стандарти містять додаткові таблиці дефектів зовнішнього виду, місцевих та поширених, з їх короткою характеристикою за розмірами та штрафною оцінкою.

Стандарт з визначення сорту вовняних тканин містить додатковий розділ, в якому викладений порядок оцінки міцності фарбування тканин.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити