Матеріалознавство швейного виробництва

СОРТНІСТЬ ТКАНИН

ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ СОРТУ ЛЛЯНИХ ТКАНИН

На лляні тканини встановлено два сорти: 1 та 2.

Сорт тканин визначають за фізико-механічними показниками та дефектами зовнішнього вигляду та встановлюють за найгіршим з цих показників.

Для визначення сорту тканини за призначенням поділяються на 7 груп:

- столові;

- білизняні;

- рушникові;

- одежні;

- декоративні;

- прокладкові та упаковочні;

- технічні.

Оцінку місцевих дефектів здійснюють згідно з таблицею 2 стандарту, враховуючи групу тканини за призначенням. Кількість місцевих дефектів, виявлених на куску тканини фактичної довжини, перераховують на умовну площу куска тканини 30 м2 за формулою:

Допустима кількість місцевих дефектів на умовній площі куска тканини 30 м2:

- для тканин з лляної пряжі 1 сорту - 8, 2 сорту - 22;

- для тканин з очосової пряжі 1 сорту - 10, 2 сорту - 26.

Для тканин 2 сорту допускається також наявність одного поширеного дефекту, допустима кількість місцевих дефектів в такому випадку - не більше 17.

Тканини 1 сорту за фізико-механічними показниками повинні відповідати нормативам стандартів. Для тканин 2 сорту допускаються незначні відхилення від мінімальних норм, встановлених для тканин 1 сорту, з таких показників, як:

- ширина - до 1,5%;

- маса 1 м2 - до 5,0%;

- кількість ниток на 10 см - до 2,0%;

- розривне навантаження - до 5,0%.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.