Матеріалознавство швейного виробництва

СОРТНІСТЬ ТКАНИН

ПРИЙОМ ТКАНИН ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ СОРТУ НА ШВЕЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Тканини, які поступають на швейні підприємства, приймають, перевіряючи їх кількість та якість. Кількісний прийом полягає в перевірці відповідності кількості тканин, що поступили, кількості, яка вказана в супроводжувальних документах, а якісний прийом - в перевірці відповідності фактичного сорту тканини сорту, який вказаний на ярлику.

На швейних підприємствах сортність тканин перевіряють за дефектами зовнішнього вигляду та за шириною.

Контроль якості тканин здійснюють на бракувально-промірочних верстатах, або на трьохметрових столах. Тканини переглядають з лицевої сторони в розгорнутому виді. Наявність дефектів визначається візуально. Виявлені дефекти помічають крейдою по краю тканини.

Ширину куска тканини вимірюють через кожні 3 метри довжини. Перший та останній виміри повинні проводитися на відстані не менш, ніж 1,5 м від кінців куска. Для кожного виміряного куска виписують паспорт куска в 2 екземплярах.

Текстильні підприємства повинні гарантувати якість тканин: міцність фарбування та фізико-механічні властивості повинні відповідати нормативам стандартів. Однак деякі показники тканин окремих артикулів необхідно визначати додатково, а іноді необхідно проводити повний контроль сортності тканин. Для повного контролю відбирають 3% кусків від кожної партії тканин, але не менш трьох кусків, від яких потім відрізають зразки для проведення випробувань в лабораторії.

Якщо якість тканини не відповідає сорту, який вказаний на ярлику, виставляються претензії постачальникам, при цьому вимагається компенсація за невідповідність сортності тканин або заміна даної партії тканин на якісну.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.