Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ТКАНИНИ ДЛЯ СУКОНЬ ТА СОРОЧОК

Тканини з ниток натурального шовку

Тканини з ниток натурального шовку виробляють з шовкових ниток лінійної щільності 1,56-2,33 текс різного ступеня кручення, поверхневою щільністю 14-190 г/м2, різними за структурою та забарвленням, але переважають малощільні тонкі тканини полотняного переплетення.

Крепова підгрупа включає класичні крепові тканини: креп-шифони, креп-жоржети, крепдешини та креп-сатини, а також тканини нового асортименту.

Креп-шифон - це найбільш тонка, легка, прозора крепова тканина полотняного переплетення з шовкового крепу в основі та в утоку лінійної щільності 2,3 текс х 2, відносна щільність ниток в основі і в утоку - близько 30%, поверхнева щільність тканини 35 г/м2, ширина 90 см. Випускають шифони гладкофарбованими або надрукованими, використовують для пошиття суконь, блуз та для оздоблення.

Креп-жоржет - тонка напівпрозора крепова тканина полотняного переплетення з крепу шовку-сирця в основі і в утоку лінійної щільності 2,3 текс х 4, відносна щільність ниток 56% по основі і 30% по утоку, поверхнева щільність тканини 67 г/м2, ширина 95 см. Випускають креп-жоржети гладкофарбованими або надрукованими. Вони характеризуються підвищеною жорсткістю, пружністю, обсипанням. Мають таке ж призначення, як і шифони.

Крепдешин - це напівкрепова тканина полотняного переплетення, яка виробляється з ниток шовку-сирця лінійної щільності 2,3 текс в основі та крепових ниток шовку-сирця лінійної щільності: 2,3 текс х 4; або 2,3 текс х 5; або 2,3 текс х 3 - в утоку.

Відносна щільність ниток по основі 53%, по утоку - 40%, поверхнева щільність - 55-67 г/м2, ширина - 90 см. Чергування в утоку ниток крепу правого та лівого скручування надає тканині характерний дрібнозернистий креповий ефект при звичайному полотняному переплетенні. Крепдешини характеризуються помірним мерехтливим блиском, високою пружністю.

Креп-сатин - напівкрепова тканина атласного переплетення з ниток шовку-сирця (2,3 текс х 3) в основі та крепу з шовку-сирця (2,3 текс х 5) - в утоку, відносна щільність ниток по основі - 69%, по утоку - 8%, поверхнева щільність - 97 г/м2, ширина - 90 см. Завдяки підвищеній щільності по основі та атласному переплетенню лицева сторона тканини гладка та блискуча, а зворотна, яка створена креповими нитками, - матова, має зернисту поверхню. Випускають креп-сатини переважно гладкофарбованими, використовують для виготовлення суконь, костюмів, блуз.

Нові тканини випускаються з ефектами стиснення, буфів, рельєфного друкування, з атласними смужками або візерунками на креповій поверхні.

Гладдєва підгрупа включає тканини з рівною гладкою поверхнею, які виробляють з ниток шовку-сирця, слабоскручених шовкових ниток та пряжі: фуляр, туаль, полотна. Використовують їх для виготовлення блуз.

Фуляр та туаль - це відбілені або гладкофарбовані легкі тонкі тканини полотняного переплетення з ниток шовку-сирця в основі та ниток шовку-утоку в уточній системі. Фуляр більш легкий та тонкий, ніж туаль.

Полотно - щільна непрозора тканина з шовкової пряжі, яка може випускатися суворою, відбіленою, гладкофарбованою та надрукованою. Зовні вона нагадує штапельні полотна, але більш тонка, легка, менш зминається.

Жакардова підгрупа включає щільні декоративні тканини - штофи, які традиційно випускаються з великими квітковими або орнаментальними малюнками, та жакардові крепдешини з різноманітними складними ткацькими візерунками на креповій поверхні, які випускаються переважно гладкофарбованими та відбіленими.

Ворсова підгрупа включає оксамити - гладкофарбовані тканини осново-ворсового переплетення з пряденого шовку (71,4 текс X 2) в основі, в утку і для утворення ворсової поверхні з розрізним ворсом висотою до 1,5 мм. Поверхнева щільність - 63-190 г/м2, ширина - 90 см. Використовують для нарядних суконь.

Група тканин з ниток натурального шовку з іншими волокнами включає крепові, гладцєві, ворсові та жакардові тканини з шовкових ниток та пряжі в сполученні з хімічними комплексними нитками, з текстурованими, комбінованими та металевими нитками, з бавовняною та змішаною пряжею. За структурою вони аналогічні чистошовковим тканинам.

Тканини ворсової підгрупи представлені оксамитами, велюр-оксамитом, плюшем.

Оксамити можуть мати ворс з натурального шовку та ґрунт з бавовняної пряжі, або ворс з хімічних волокон та ґрунт з натурального шовкового крепу.

Велюр-оксамит витравний - це натуральний креп-жоржет з однокольоровими ворсовими малюнками, які створюються травленням частки віскозного ворсу за заданим малюнком.

Плюш виробляють з ворсом висотою 2,2 мм з натурального шовку або хімічних волокон.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити