Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ТКАНИНИ ДЛЯ СУКОНЬ ТА СОРОЧОК

Тканини з синтетичних ниток

Тканини з синтетичних ниток виробляють простими, дрібно- та великовізерунковими переплетеннями з монониток капрону, з комплексних, профільованих, фасонних, текстурованих капронових та поліефірних ниток. Полотняні тканини легкі (12 г/м2), прозорі; жакардові тканини - важкі (до 133 г/м2) та щільні. В асортименті переважають тканини з синтетичних ниток в сполученні з іншими волокнами. Це різноманітні тканини площинних, ажурних, рельєфних, сітчастих та об'ємних структур, для виготовлення яких використовують різні за фактурою нитки та пряжу.

Шовкоподібні тканини, які імітують тканини з натурального шовку, виробляють з поліамідних та поліефірних текстурованих, профільованих та модифікованих ниток: вони прозорі, м'які, легкі (35-80 г/м2).

Бавовняноподібні тканини, які імітують бавовняні батисти, шифони, маркізети та репси, можуть вироблятися з капронових ниток в основі та лавсановіскозної або бавовняної пряжі в утоку, а також з комбінованої лавсановіскозної пряжі та капронової нитки в основі та в утоку. Такі тканини можуть бути тонкими, легкими (50-75 г/м2), гладкими, пластичними і більш щільними та важкими (80-120 г/м2), з дрібнорельєфною поверхнею. За призначенням - це платтєво-блузочні та сорочкові тканини.

Вовняноподібні тканини, які імітують платтєві вовняні тканини, можуть вироблятися з текстурованих ацетатних та синтетичних ниток в сполученні з вовняною пряжею, в тому числі з фасонною. Такі тканини можуть бути достатньо щільними, важкими (150-250 г/м2), пружними і в той же час - м'якими, пластичними, з поверхневим ефектом букле, а також можуть бути тонкими та легкими (80-140 г/м2) та достатньо пружними для легких тканин.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити