Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

КОСТЮМНІ ТКАНИНИ

За призначенням костюмні тканини поділяються на тканини для відомчих, спеціальних, спортивних та масових костюмів. За волокнистим складом їх випускають бавовняними, вовняними та змішаними - шовковими. Найбільшу частину асортименту складають вовняні тканини.

Тканини виробляють різними простими та дрібновізерунковими переплетеннями, використовують різні за структурою види пряжі та ниток, різні оздоблення, які покращують властивості тканин та їх зовнішній вигляд. За характером забарвлення тканини випускають меланжевими, строкатими, гладкофарбованими та меланжево-строкатими. За фактурою тканини можуть мати чіткий ткацький малюнок переплетення на поверхні, незначний начісний ворс, деякі види тканин випускають уваленими з запресованим ворсом.

Тканини для масових костюмів повинні мати красивий зовнішній вигляд, за оформленням та забарвленням відповідати напрямку моди та сучасному стилю. Крім того, тканини повинні бути зносостійкими та формостійкими, мати міцне фарбування та інерцію до забруднення; низькі: пілінгуємість, усадку та зминання.

Залежно від сезону та статевовікової групи для виготовлення чоловічих костюмів можуть використовуватися різні тканини, які повинні відповідати ще і додатковим вимогам.

Для костюмів весняно-літнього сезону використовують бавовняні, шовкові або полегшені вовняні тканини, а для костюмів осінньо-зимового сезону - вовняні камвольні або тонкосуконні тканини.

Костюмні тканини весняно-літнього призначення повинні бути легкими, еластичними, світлих кольорів, мати підвищену повітряпроникливість і невисокі теплозахисні якості.

Костюмні тканини осінньо-зимового призначення повинні мати знижену повітряпроникливість та добрі теплозахисні властивості.

Для спортивних костюмів для молоді використовують бавовняні тканини.

Тканини для відомчого одягу за структурою, забарвленням, оздобленням повинні відповідати технічним умовам на конкретний вид форменого одягу.

Тканини для спеціального одягу повинні бути недорогими, зносостійкими, гігієнічними, відповідати основній захисній функції.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.