Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ПЛАЩОВІ ТА КУРТКОВІ ТКАНИНИ

Шовкові тканини для плащів та курток

За волокнистим складом їх випускають однорідними з ниток капрону або лавсану, неоднорідними - зі сполучення ниток лавсану та капрону, а також змішаними з суміші волокон лавсану або капрону з віскозою або бавовною. Виробляють тканини з моно- або скручених ниток різної лінійної щільності; переплетенням переважно полотняним, ріже - саржевим або діагоналевим; шириною до 150 см; поверхневою щільністю 50-235 г/м2; за забарвленням - гладкофарбованими або меланжевими; за оздобленнями - з водонепроникливими плівковими покриттями або з водотривкими насиченнями.

Тканини з водонепроникливими плівковими покриттями виробляють з синтетичних комплексних ниток або змішаної пряжі. Покриття може бути нанесеним на лицеву або зворотну сторону тканини. З лицевим покриттям, яке надає тканинам підвищений блиск, виробляють тонкі поліамідні курткові тканини та плащові удавано репсові тканини зі змішаної пряжі, яка містить поліамідні та целюлозні волокна. З виворітним плівковим покриттям виробляють тонкі щільні тканини з поліамідних ниток.

Тканини з оздобленням "лаке " та одночасно з водотривкими насиченнями мають глянцевий блиск лицевої сторони. Оздоблення наноситься на лицеву поверхню тонких щільних синтетичних тканин полотняного або удавано репсового переплетення, які виготовляються з поліефірних волокон або ниток в сполученні з волокнами бавовни. Тонкі тканини з синтетичних ниток з оздобленням "лаке" використовують для виготовлення плащів, курток, вітровок. Удавано репсові тканини зі змішаної пряжі - для виготовлення плащів, міжсезонних пальт та курток з утеплювальними прокладками.

Плащові та курткові тканини з водонепроникливих капронових ниток мають дуже малу товщину, високу щільність та легкість (М = 55-78 г/м2). їх виробляють переважно полотняним переплетенням з тонких монониток і випускають з плівковими полімерними покриттями.

Курткові поліамідні тканини з безколірними або сріблястими, позолоченими, перламутровими та перлинними лицевими оздобленнями мають високу пружність, жорсткість та легкість, легко прорубуються голками при пошитті; при високій якості покриття вони повністю водо- та повітрянепроникливі. Ефектні

лицеві оздоблення досягаються добавленням в плівкові покриття різних пігментів. Металеві пігменти надають поверхні сріблястий або позолочений ефект; перлинні пігменти на основі сполук вісмуту та свинцю створюють іскристий блиск; перламутрові пігменти на основі слюди та діоксиду титану надають ефект переливу забарвлення.

Плащові тканини з поліефірних ниток поліестер мають високе лінійне заповнення та низьке водопоглинання, яке забезпечує виробам високу якість. Виробляють такі тканини саржевим переплетенням, вони мають високу пружність, масивні, важкі і використовуються для виготовлення плащів-пальт.

Тканини з хімічними водотривкими насиченнями характеризуються підвищеними жорсткістю та щільністю. Це змішані тканини з суміші волокон лавсану або капрону з бавовною, або з суміші волокон лавсану з віскозою. За структурою та забарвленням вони подібні бавовняним, але більш легкі, блискучі та пружні.

Прогумовані плащові тканини випускають одно- та двосторонніми. Для виготовлення односторонніх тканин використовують бавовняні, синтетичні та штапельні тканини, на поверхню яких наносять тонку плівку гуми. Двосторонні прогумовані тканини - це дві тканини, які склеєні плівкою гуми. Для зворотного шару використовують звичайно бавовняні тканини типу ситцю або фланелі з дрібним надрукованим малюнком в клітинку. Прогумовані тканини масивні, пружні, товсті та жорсткі, з низькими показниками гігієнічних властивостей. Використовують їх для відомчого та спеціального одягу з високими герметичними показниками.

Більшість плащових та курткових тканин мають гладку ковзку поверхню, що значно ускладнює процеси настилання, розкрою та пошиття виробів; вони легко прорубуються голками при пошитті виробів, при цьому також може виникати руйнування плівкового покриття. Необхідно чітко дотримуватися режимів волого-теплових оброблень відповідно складу тканини; тканини з полімерними плівковими покриттями взагалі не піддають ВТО.

Поновлення асортименту плащових та курткових тканин здійснюється за рахунок більш широкого використання різних нових видів плівкових покриттів, випуску тканин з різноманітними зовнішніми ефектами, збільшення випуску тонких синтетичних тканин з односторонніми лицевими та зворотними латексними покриттями.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити