Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

КОМПЛЕКСНІ МАТЕРІАЛИ ТА МАТЕРІАЛИ З ПЛІВОК

Матеріали прошивного способу з'єднання

При виготовленні трьохшарових матеріалів для пальт, напів-пальт, курток, комбінезонів та спортивних костюмів для верхнього шару використовують щільні гладкофарбовані або надруковані синтетичні тканини з плівковими покриттями або водотривкими насиченнями, для підкладкового шару - тонкі гладкі синтетичні тканини або трикотажні полотна. Між лицевим та підкладковим шаром знаходиться утеплювальна прокладка - поліакрилнітрільна ватка, теплоізоляційні неткані матеріали голкопробивного або в'язально-прошивного способу виготовлення, неткані клейові об'ємні полотна. Трьохшарові прошивні матеріали для жіночих халатів та пеньюарів виготовляють з капронового трикотажного полотна (два шари - і лицевий, і виворітний), прокладка - нетканий матеріал - ватка з ПАН волокна.

В двошарових матеріалах, з яких виготовляють халати, дитячі спортивні куртки та комбінезони, для верху використовують сатини та різноманітні синтетичні тканини (гладкофарбовані та надруковані). Ці тканини дублюють трикотажними полотнами з начосом. Для покривал та накидок виробляють трьохшарові матеріали з товстим шаром утеплювача, великими рельєфними малюнками прошивних строчок та ефектними гладкими синтетичними матеріалами верху з різними друкарськими малюнками.

Особливості обробки комплексних матеріалів в швейному виробництві:

- виготовлення швейних виробів з комплексних матеріалів здійснюється без волого-теплових оброблень;

- моделі швейних виробів повинні мати просту форму, прямі силуетні лінії, мінімальну кількість розрізів та швів, що пояснюється підвищеною жорсткістю та низьким драпіруванням більшості комплексних матеріалів;

- при розкрої деталей дають більші припуски по довжині деталей (внаслідок релаксації виникає зменшення довжини на 1,5-3%);

- використовують синтетичні (капронові) швейні нитки, спеціальне швейне обладнання для пошиття товстих матеріалів;

- на матеріалах з верхом зі штучної замші або з плівковими покриттями можуть залишатися проколи, тому необхідно правильно підбирати швейні голки та нитки, слідкувати за станом голки, уважно прокладати строчки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.