Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

НЕТКАНІ МАТЕРІАЛИ

Холстопрошивні неткані полотна

Холстопрошивні неткані полотна займають найбільшу частку в асортименті побутових нетканих матеріалів. Це масивні, пухкі, товсті полотна з добрими теплозахисними якостями: ватини, утеплювальні матеріали, полотна для виробів дитячого асортименту, костюмно-платтєві полотна.

За волокнистим складом їх випускають бавовняними та напіввовняними.

Бавовняні полотна типу фланелей та байки піддають ворсуванню, друкуванню, апретуванню, каландруванню та іноді тисненню. Деякі полотна випускають напівбавовняними ("Бориславка") з добавленням віскози (50%), з одностороннім начосом, гладкофарбованими. Бавовняні полотна випускають на машинах 10 класу, прошивні строчки виконуються через 2,5 мм. Щільність прошивання коливається від 10 до 55 петель на 50 мм довжини строчки. Прошивають полотна бавовняною скрученою пряжею 18,5 текс х 2. Полотна випускають шириною 135 та 152 см; поверхневою щільністю 230-270 г/м2.

Напіввовняні полотна типу сукон та драпів піддають валянню, фарбуванню, ворсуванню, пресуванню, декатируванню. Полотна можуть містити до 50% хімічних волокон. їх прошивають комплексною капроновою ниткою 15,6 текс або бавовняною пряжею 18,5 текс на машині 5 класу з частотою прошивних строчок 5 мм. Полотна випускають шириною 152 см, поверхневою щільністю до 400 г/м2.

Бавовняні та напіввовняні ватини оздобленню практично не піддають і використовують для виготовлення утеплювальних прокладок в одязі. Прошивають ватини на машинах 2,5 класу з частотою прошивних строчок 10 мм.

Шовкові полотна виготовляють з лавсанових та віскозних волокон шириною 140-155 см, поверхневою щільністю 230-270 г/м2, прошивають капроновими комплексними нитками 15,6 текс і використовують для виготовлення каркасних полотен для штучного хутра, полотен для ковдр, покривал, декоративних та прокладкових полотен.

Холстопрошивні полотна мають високу зносостійкість, еластичність, незминання, низьку усадку, добрі теплозахисні якості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.