Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

НЕТКАНІ МАТЕРІАЛИ

Тканинопрошивні неткані полотна

Тканинопрошивні неткані полотна - це бавовняні або напіввовняні махрові полотна з петельним одностороннім ворсом на каркасі з тканини, ниткопрошивного або холстопрошивного нетканого полотна. Для прошивної системи ниток використовують бавовняну або напіввовняну скручену пряжу, комплексні або текстуровані синтетичні нитки. Більшість махрових полотен випускається шириною 150 см.

Бавовняні полотна випускають на каркасі з ниткопрошивних полотен, прошивають бавовняною пряжею лінійної щільності 29 текс х 2 (поверхнева щільність полотна 450 г/м2) або більш тонкою скрученою пряжею 18,5 текс х 2 (поверхнева щільність - 271 г/м2). Деякі полотна випускають на каркасі з малощільної бавовняної тканини прошиванням скрученою бавовняною пряжею 29 текс х 2, поверхнева щільність таких полотен - 382 г/м2. За забарвленням махрові полотна дуже різноманітні: їх випускають гладкофарбованими, з надрукованими малюнками, відбіленими, пістрявопрошитими. Використовують махрові полотна для виготовлення рушників, простирадл, виробів дитячого асортименту, домашнього та пляжного одягу.

Напіввовняні тканинопрошивні махрові полотна виробляють на каркасі з бавовняної саржі прошиванням вовняною пряжею лінійної щільності 110 текс. Випускають такі полотна шириною 142 см, поверхневою щільністю 545 г/м2.

Махрові полотна мають високу зносостійкість, міцну структуру та високу усадку і в поздовжньому, і в поперечному напрямках.

Таким же способом виготовляють деякі види штучного хутра, так званим тафтінговим методом: напіввовняну або бавовняну тканину, трикотажне полотно ґрунт хутра - прошивають на спеціальних гафтінг -машинах ворсовою ниткою. При цьому на зворотній стороні ґрунту за допомогою гачків формуються петлі певного розміру з ворсової нитки. Ніж, закріплений на гачку, по мірі вироблення петель розрізає їх. Після розчісування виступаючих кінців ворсових ниток створюється ворс. Тафтінгове штучне хутро використовують в швейному виробництві для виготовлення утеплювальних підкладок.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити