Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ З'ЄДНАННЯ ДЕТАЛЕЙ ОДЯГУ

Бавовняні швейні нитки

Бавовняні швейні нитки виробляють з високоякісної гребінної пряжі в 2, 3, 4, 6, 9 та 12 складань.

Основні операції з виготовлення ниток: трощення (складання 2-3-х та більше ниток), скручування та оздоблення. Для зрівноваженості структури ниток останнє скручування виконується в напрямку, протилежному основному скручуванню.

Оздоблення ниток включає операції: відварювання, відбілення, фарбування, апретування та поліровки. Найбільш високоякісні нитки мерсеризують. Бавовняні швейні нитки за оздобленням та забарвленням випускають: суворими, білими, чорними, кольоровими, матовими або глянцевими, з м'яким та жорстким оздобленням.

За товщиною швейні нитки поділяються на торгові номери; за міцністю - на торгові марки.

Торговий номер - це умовний номер ниток. Більш тонкі нитки мають більш високий торговий номер.

Нитки торгових марок "Екстра ", "Прима ", "Спеціальні" та "Чайка" випускають таких торгових номерів: 10, 12, 20, 30, 40, 50, 60, 80 та 120.

Нитки торгової марки "Особливо міцні" випускають торгових номерів: 00, 0, 1, 3, 4 та 6 і використовують при виготовленні спеціального одягу.

Сорт ниток встановлюється за показниками міцності, рівномірності, зрівноваженості за скручуванням та за бальною оцінкою зовнішніх дефектів при перегляді 100 паківок ниток з довжиною кожної паківки - 200 метрів.

В білих нитках І сорту допускається дефектів не більш, ніж на 45 балів; в суворих, кольорових та чорних нитках І сорту - не більш, ніж на 36 балів.

Використовують бавовняні швейні нитки як основні при виконанні операцій з'єднання деталей швейного виробу, обметування зрізів та інших.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити