Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ З'ЄДНАННЯ ДЕТАЛЕЙ ОДЯГУ

Бавовняні швейні нитки

Бавовняні швейні нитки виробляють з високоякісної гребінної пряжі в 2, 3, 4, 6, 9 та 12 складань.

Основні операції з виготовлення ниток: трощення (складання 2-3-х та більше ниток), скручування та оздоблення. Для зрівноваженості структури ниток останнє скручування виконується в напрямку, протилежному основному скручуванню.

Оздоблення ниток включає операції: відварювання, відбілення, фарбування, апретування та поліровки. Найбільш високоякісні нитки мерсеризують. Бавовняні швейні нитки за оздобленням та забарвленням випускають: суворими, білими, чорними, кольоровими, матовими або глянцевими, з м'яким та жорстким оздобленням.

За товщиною швейні нитки поділяються на торгові номери; за міцністю - на торгові марки.

Торговий номер - це умовний номер ниток. Більш тонкі нитки мають більш високий торговий номер.

Нитки торгових марок "Екстра ", "Прима ", "Спеціальні" та "Чайка" випускають таких торгових номерів: 10, 12, 20, 30, 40, 50, 60, 80 та 120.

Нитки торгової марки "Особливо міцні" випускають торгових номерів: 00, 0, 1, 3, 4 та 6 і використовують при виготовленні спеціального одягу.

Сорт ниток встановлюється за показниками міцності, рівномірності, зрівноваженості за скручуванням та за бальною оцінкою зовнішніх дефектів при перегляді 100 паківок ниток з довжиною кожної паківки - 200 метрів.

В білих нитках І сорту допускається дефектів не більш, ніж на 45 балів; в суворих, кольорових та чорних нитках І сорту - не більш, ніж на 36 балів.

Використовують бавовняні швейні нитки як основні при виконанні операцій з'єднання деталей швейного виробу, обметування зрізів та інших.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити