Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ З'ЄДНАННЯ ДЕТАЛЕЙ ОДЯГУ

Швейні нитки з натурального шовку

Швейні нитки з натурального шовку виробляють з ниток шовку-сирця лінійної щільності 3,22 та 4,65 текс подвійним скручуванням: спочатку скручують кожну нитку шовку-сирця, потім з'єднують разом 3 скручені нитки і скручують їх у напрямку, протилежному первинному скручуванню. Готові нитки відварюють, фарбують або відбілюють.

Товщину ниток позначують умовними торговими номерами: № 65 (нитки в 6 складань, лінійна щільність - 17,4 текс); № 33 (нитки в 12 складань, лінійна щільність - 31 текс); № 18 (нитки в 20 складань, лінійна щільність - 57,7 текс). Товсті нитки з натурального шовку - Гарус - випускають двох номерів: № 3 (333 текс) і № 7 (143 текс) і виробляють з 90 ниток шовку-сирця.

Використання ниток залежить від їх товщини: нитки номерів 65 та 33 використовують для з'єднання деталей з тонких матеріалів або для прокладання оздоблювальних строчок; нитки № 18 (потовщені) - для обметування петель, пришивання ґудзиків, прокладання оздоблювальних строчок на виробах з вовняних пальтових тканин; нитки Гарусу - для прокладання оздоблювальних рельєфних строчок, обметування петель, вишивання.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити