Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Штучні волокна

Властивості волокна

I. Механічні: низькі: стійкість до стирання та міцність (11-14 сН/текс); у вологому стані міцність зменшується на 30-40%; високе видовження (28-35% у сухому стані); середня пружність.

II. Фізичні: середня гігроскопічність (7%), невисока набухливість (об'єм збільшується на 20-25%), низька теплостійкість (70-90°С), високі світлостійкість та електризуємість.

III. Хімічні: середня хемостійкість, волокно легко розчиняється в ацетоні.

Характер горіння. Горить жовтим полум'ям, розповсюджує кислий запах, на кінці нитки створюється наплив темного кольору, який легко роздавлюється рукою. Після виведення з полум'я волокно тліє, виділяє димок.

Нитки використовують для виготовлення платтєвих та підкладкових тканин, трикотажу. Штапель використовують в суміші з віскозою, вовною та іншими волокнами для виготовлення різноманітних тканин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.