Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Штучні волокна

Металеві та металізовані нитки

Металеві нитки виробляють поступовим витягуванням тонкого дроту з м'яких ковких металів: міді, її сплаву з нікелем та іншими металами. Іноді металеві нитки покривають тонким шаром срібла або золота.

Основні види металевих ниток:

Волока - тонка кругла металева нитка товщиною 50-80 мкм, яка покрита шаром золота або срібла.

Плющенка - тонка стрічкоподібна металева нитка.

Використовують такі нитки для виготовлення нарядних та декоративних тканин типу парчі для вишивання, для виготовлення галунів, тасьм та інших прикрас.

Крім того, для декоративного оздоблення тканин та трикотажу використовують нові види металевих ниток, які не тьмяніють. Це такі нитки як люрекс, алюніт та інші. Виробляють їх з алюмінієвої фольги товщиною 0,01 мм, яка з обох сторін покрита прозорою поліефірною плівкою. Ширина ниток 0,2-1,6 мм. Плівка захищає нитки від окислення. За забарвленням такі нитки випускають золоченими або сріблястими. Такі нитки мають гладку поверхню, високі: міцність, пружність, гнучкість.

Все більший розвиток набуває виробництво металізованих ниток, таких як метаніт, пластилекс, мішура та інших. їх виробляють з тонких поліефірних плівок, на поверхню яких наносять тонкий шар алюмінію або іншого металу та накривають його ще одним шаром плівки, а потім нарізають на смужки заданої ширини. Металізовані нитки більш дешеві, ніж металеві, ще більш гнучкі та пружні, більш довговічні.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити