Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Капрон

Сировиною для виробництва капрона є капролактам, який виробляють з продуктів переробки нафти та вуглю (фенолу, бензолу, циклогексану). Методом синтезу капролактаму виробляють полікапролактам смолу капрон, яка є вихідною сировиною для виготовлення волокон капрону та має досить низьку температуру плавлення (270-280°С). Тому формування волокна проводиться з розплаву. Формування комплексних ниток здійснюється за допомогою філь'єр з кількістю отворів 12-24, або 39; діаметр отворів - 0,2-0,3 мм. Формування проходить з великою швидкістю - 1000 метрів волокна за хвилину. В шахті прядильної машини нитки витягують в 20-25 разів, а потім охолоджують. В процесі оздоблення нитки ще раз піддають витягуванню на 400-600%, внаслідок чого вони стають достатньо тонкими, надбають високі: міцність, пружність, стійкість до стирання. Потім нитки обробляють мастилами, висушують, піддають скручуванню та перемотують. Комплексні нитки виробляють різними за лінійною щільністю: 3,3; 5; 6,7; 15,6 та 29,4 текс. Мононитки випускають лінійною щільністю 2,2 та 1,7 текс. При виробництві штапельних волокон використовують філь'єри з кількістю отворів 200-250. Формування здійснюється зі швидкістю 400-500 м/хв. Джути волокон, які знімають з декількох філь'єр, витягують, гофрирують та нарізають на відрізки заданої довжини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.