Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Лавсан

Сировиною для виробництва лавсану є діметиловий ефір терефталевої кислоти та етиленгліколь. Формують лавсан з розплаву полімеру аналогічно формуванню капрону і на тому ж обладнанні. Для формування комплексних ниток використовують філь'єри з 8-40 отворами діаметром 0,5-0,6 мм. Швидкість формування - 400-500 м/хв. Штапель формують за допомогою філь'єр з кількістю отворів 80-175. Волокна піддають витягуванню на 400 % при температурі 70-95°С і термофіксують гарячим повітрям при температурі 130-155°С на протязі 1-3 хвилин. Внаслідок витягування та термофіксації волокна надбають більші: міцність та еластичність, знижується на 15% усадка волокна.

Будова волокна - гладенька блискуча трубочка правильної круглої форми. Для зниження блиску волокна обробляють двоокисом титану, тобто випускають матірованими. Нитки іноді випускають профільованими для надання більшої чіпкості та кращих якостей.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити