Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Лавсан

Сировиною для виробництва лавсану є діметиловий ефір терефталевої кислоти та етиленгліколь. Формують лавсан з розплаву полімеру аналогічно формуванню капрону і на тому ж обладнанні. Для формування комплексних ниток використовують філь'єри з 8-40 отворами діаметром 0,5-0,6 мм. Швидкість формування - 400-500 м/хв. Штапель формують за допомогою філь'єр з кількістю отворів 80-175. Волокна піддають витягуванню на 400 % при температурі 70-95°С і термофіксують гарячим повітрям при температурі 130-155°С на протязі 1-3 хвилин. Внаслідок витягування та термофіксації волокна надбають більші: міцність та еластичність, знижується на 15% усадка волокна.

Будова волокна - гладенька блискуча трубочка правильної круглої форми. Для зниження блиску волокна обробляють двоокисом титану, тобто випускають матірованими. Нитки іноді випускають профільованими для надання більшої чіпкості та кращих якостей.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.