Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Властивості волокна

I. Механічні: високі: міцність (40-55 сН/текс), у вологому стані міцність не змінюється; видовження (нитки - до 25% у сухому стані; штапель - на 40-60%); пружність; еластичність; стійкість до стирання та пілінгуємість. Завдяки високій пружності виробу з лавсану, добре зберігаються фіксовані складки пліссе та гофре, навіть після прання та інших вологих обробок.

II. Фізичні: низькі: гігроскопічність (0,5%) та набухливість (об'єм збільшується на 3-5%); високі: теплостійкість (160-170°С) та світлостійкість.

III. Хімічні: висока хемостійкість. Волокно стійке до дії води, мікроорганізмів; не пошкоджується моллю.

За зовнішнім виглядом та теплозахисними властивостями лавсан нагадує вовну.

Характер горіння: горить слабо, жовтим полум'ям, виділяє чорну кіпоть. Після горіння на кінці волокна утворюється тверда кулька чорного кольору.

Використання. Нитки використовують для виготовлення плащових та технічних тканин, швейних ниток. Штапель використовують у чистому виді та в суміші з вовною, льоном, бавовною, віскозою та іншими волокнами для виготовлення різноманітних тканин, трикотажу, штучного хутра, нетканих матеріалів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити